У Ford винайшли роботизовану «п’яту точку»

В Ford изобрели роботизированную «пятую точку»

Компанія Ford розробила спеціального робота для тестів і випробувань водійського сидіння. Механізм в самій компанії ласкаво називає Robobutt або «Робопоп». Він з високою точністю імітує рухи людини, який сідає або виходить з автомобіля.

В основу запрограмованих рухів робота належить дослідження, проведене за допомогою сенсорного килимка. Розміщений на подушці сидіння килимок точно реєстрував місця прикладання навантаження, що дозволило створити карту тиску, що описує найбільш поширений «маршрут» стегон і сідниць при посадці в сидіння і висадці з нього.

«З моменту посадки в автомобіль саме сидіння створює відчуття комфорту і якості, – розповідає інженер по міцності в головному підрозділі європейського підрозділу Ford Свенья Фрехлих. – Раніше ми використовували пневматичні циліндри, які просто рухалися вгору і вниз по вертикалі. З «Робопопом» ми тепер можемо дуже точно відтворити справжні руху людини».

Імітує людини робот (точніше, насадка на його механічну «руку»-маніпулятор) приблизно відповідає розмірам і вазі дорослої людини великої статури. З його допомогою вдалося завершити тест, що відтворює навантаження на сидіння нової Ford Fiesta протягом 10 років експлуатації, всього за 3 тижні. Для цього «Робопопу» довелося «присісти» на сидінні і «встати» з нього 25 000 разів. Вже незабаром цього випробування будуть піддавати крісла всіх моделей Ford, доступних в Європі.