Вісті з полів

Реклама

Приріст населення

Відомо, наприклад, що фотосинтетична активність лісу, не пригніченого міськими викидами, не ураженого тетраетилсвинцем, у чотири рази більша, ніж міських парків. 11 липня 1987 р. пролунав перший крик п'яти-мільярдної дитини.

Цей рік став демографічним верстовим стовпом, як 1840 - мільярдником, 1930 - двох, 1962 - трьох, 1975 - чотирьохмільярдником.

Ці версти людство долало відповідно за 18 століть, 90 років, 32 роки, 13 і ось зараз - 12 років.

Приріст населення планети за хвилину-150 чол. За три з лишком роки він дорівнює населенню Землі.

У 3000 р. на Земній кулі буде 1018 млрд чол., тобто 1400 на квадратному метрі - по двоє на сірниковій коробці.

Є над чим замислитися.

Цілком зрозуміла необхідність формування нового мислення - мислення людей з глобальним розумінням загальної відповідальності за життя на Землі.

До того ж не можна забувати, що ми зараз уже сидимо на ядерній бочці, начиненій 60-тисячами ядерних боєголовок, кожна з яких еквівалентна 30 хіросімським бомбам.

Так що ж є людина?

І якою їй бути сьогодні, завтра?

Арістотель визначив людину як суспільну тварину, Гельвецій - як тварину з руками, у які можна взяти і знаряддя праці, і зброю.

Кант вважав, що людина - розумна істота, яка має технічні здібності.

Паскаль назвав людину тварина двонога без пір'я. При цьому він додає, що вона не губить своєї людської суті, втрачаючи дві ноги, і півень не набуває людських властивостей, втрачаючи своє пір'я. У XVIII ст. знаменитий Б. Франклін визначив людину як тварину, що робить зброю, а англійський учений Д. Юм - як істоту, яка отруює штучне середовище.

Француз Ж. Дорст, фахівець з охорони природи, вважає, що людина ця єдина жива істота, яка порушує рівновагу в природі, здатна зруйнувати місце свого проживання, свою колиску - біосферу, згубити себе як вид. Кожному з нас необхідно щодня 300-400 л води, близько двох кілограмів їжі і 15 тис. літрів повітря, приблизно кілограм різних матеріалів - паперу, металу тощо.

Анонсы

Партнеры