Вісті з полів

Реклама

Потреби громадянина

Щоб задовольнити потреби одного лише громадянина планети, щорічно з надр Землі видобувається великий пагорб - близько 40 т - мінеральної сировини. У цілому людство сьогодні вилучає у природи близько 100 млрд тонн корисних копалин, використовуючи їх у кращому випадку на 3-5 %. Решта йде на шкоду всьому, що нас оточує, порушується головний патент природи - безвідхідність.

Зараз напевно відомо, що з 0,12 га землі середньої родючості можна витиснути кількість калорій, достатню для існування однієї людини.

Проте якщо середньостатистичний громадянин забажає досхочу їсти м'ясо, фрукти, зелень, то, щоб угамувати його апетит, потрібна вже уп'ятеро більша площа - 0,6 га. І ще потрібно 0,4 га для одержання різного волокна, хоча б бавовни.

Крім того, середньостатистична людина не може прожити без 0,2 га, зайнятих дорогами, аеродромами або будівлями.

А якщо у цього середньостатистичного громадянина є душа, то для відпочинку на лоні природи, скажімо, для риболовлі, потрібно ще не менше 0,8 га незабрудненої території.

Склавши всі ці цифри, ми дізнаємося, скільки людині землі треба.

А треба її багато - два гектари, і не будь-якої, а саме придатної.

На думку екологів, для збереження природної рівноваги необхідно, щоб третина суходолу й третина океану залишилися незайманими, не зачепленими цивілізацією.

А сьогодні земля знищується із швидкістю 44 га за хвилину, або близько 23 млн. га за рік,- на нове житло, заводи, дороги тощо.

Наприклад, у нашій країні за останні 30 років площа ниви на людину скоротилася з 1,1 до 0,8 га. При уважному огляді енергетичних проблем світу виявляється явно пародоксальний висновок: на Землі накопичено енергії з надлишком, але вона суворо охороняється і має жахливе призначення - по суті для самознищення людства.

У той самий час ми добре знаємо, що рівень життя будь-якої країни визначається кількістю вироблених кіловат-годин, які припадають у рік на кожного жителя країни.

Анонсы

Партнеры