Вісті з полів

Реклама

Ідеал свободи

Якщо у перших, крім того, необхідні колективні вчинки робляться на основі правильно складеної думки кращих людей, а в других (суспільствах) на основі думок випадкового характеру людей випадкових то сила перших суспільств ще більше збільшується. У такому разі неминучим для других суспільств ставиться на карту питання їх існування, і життя у них стає важким і потворним...

У типовому подібному стані знаходиться Росія, і перед нами якраз зараз стоять усі ці питання, перед кожним із нас лежить обов'язок змогти дати відповідь в тих тяжких обставинах, які ставляться життям.

Ми поставлені в тяжке становище, у нас зав'язаний рот, заткнуті вуха, ми майже не маємо можливості впливати на поступки тієї держави, громадянами якої є, не можемо сповідати віри, яка нам дорога і т. п. і т. п.; але й є хороша сторона в нашому житті - це те, що особливо дороге для нас, що нам особливо близький і красивий той ідеал свободи, який для наших західних сусідів є не предметом бажання, а предметом володіння.

В нашому російському житті особливо ясна його красота, гармонія і сила.

Ці думки В. І. Вернадського демонструють ті обставини, що в суспільстві подібному до нашого (другий тип за Вернадський) із-за випадкового характеру людей випадкових ніякі геніальні розробки, наукові і технічні досягнення в усіх сферах, в тому числі і в галузі рішення загадок сонячного світла з метою використання його енергії для потреб людини, не можуть ніколи знайти втілення.

Таке суспільство буде міняти золото на сухе молоко, буде топтатися по ньому і не нахилиться, щоб підняти його, катастрофічно буде розкладатися і заражати всю оточуючу природу, і все глибше занурюватися у власні відходи...

Ми були не в застої, а рухались і рухаємося галопом у зворотному напрямку від ноосфери.

Наприклад,- в чому полягає кінцевий етап довготривалого процесу виробництва харчових продуктів?

Анонсы

Партнеры