Вісті з полів

Реклама

Енергетика і життя

Але їх можна з успіхом використовувати для усунення пікових навантажень у денний час, а при достатньому запасі і в будь-який час доби і в різні сезони. Особливо виправданий цей шлях для регіонів з щедрим і стійким сонячним випромінюванням, більш-менш однорідним споживанням енергії, що, в першу чергу, відповідає зонам рекреації.

Сонячну енергію можна використовувати в комплексі обладнання гідроакумулюючих станцій для живлення приводів насосів та в інших енерго-акумулюючих системах, біотехнології, для перероблення побутових відходів.

Наприклад, Швеція найближча до реалізації ідеї заміни ядерних реакторів комплексними системами, які включають сонячні колектори з підземним акумулюванням і вітровими агрегатами, закріпленими за допомогою якорів на морі.

У наш час політична воля має вирішальне значення у впровадженні деяких технологій, що дають можливість відмовитися від традиційних джерел енергії.

Вкладення капіталу в енергозберігаючі технології часто компенсуються вартістю палива, що економиться, і є в наш час найдоцільнішим шляхом розвитку енергетики.

Наприклад, з преси відомо, що у США намічено до кінця цього століття збільшити на 20 % частку корисної енергії, виробленої з невикопних ресурсів (заміною палив і їх більш ефективним спалюванням); розширити виробництво товарів і послуг на одиницю витраченої енергії щонайменше на 2,5 % в рік протягом принаймні двох найближчих десятиріч.

Безумовно, здійснення таких складних накреслень вимагає великих зусиль, але проблема - справді глобальна - варта того.

Щоб жити у стійкому середовищі, потрібно пам'ятати, що найстійкіші ті природні системи, які складаються з максимальної кількості видів.

А ми протягом останніх десятиліть катастрофічно втрачаємо різноманітність на всіх рівнях - і природних, і соціальних.

Зникають десятки видів рослин, тварин і мікроорганізмів, а це не лише культурні втрати, розбазарювання того, що створено й нагромаджено еволюцією за мільйони років, але й причина виникнення нестійких природних угруповань, які не можуть нормально функціонувати.

Анонсы

Партнеры