Вісті з полів

Реклама

Виділення тепла світовою енергетикою

Сьогодні увесь світ знаходиться на грані виникнення нового мислення, тісно пов'язаного з катастрофічним забрудненням оточуючого середовища всіма державами. Тільки мислення це повинно бути не декларованим, а органічно належати кількості людей, які можуть мислити.

Людство готує собі екологічну катастрофу, варварські опустошаючи природу, що його годує.

При цьому воно менш за все помічає, який збиток приносить цей варварський процес його душі.

Загальне відчуження від живої природи робить черствою цивілізовану людину.

Сьогодні стали очевидними майже для всіх на Землі державних діячів найвищого рангу необхідність захисту навколишнього середовища і безсумнівність того, що це може здійснитися лише в межах більш справедливого міжнародного економічного порядку.

Щоб забезпечити наше майбутнє, нам потрібна нова концепція міжнародних відносин, що ґрунтується на співробітництві, і нова міжнародна етика, яка базується на розумінні того, що труднощі, які ми намагаємося подолати взаємозв'язані на глобальному рівні.

Доля людства в його руках.

Зберегти Землю придатною для проживання - це завдання не може бути розв'язане без співробітництва всіх країн і всіх народів Землі, а також без підвищення екологічної свідомості кожної людини.

Хочу висловити тверду впевненість в тому, що при розумному підході і твердій оцінці альтернатив світова громадськість віддасть перевагу сонячному, а не ядерному віку.

Виділення тепла світовою енергетикою (від спалювання геологічних палив і від атомної енергетики) становить 2,8-1020 Дж на рік (9-Ю12 Вт). Це майже дорівнює тепловому потоку з надр усієї Землі.

І обидва ці потоки несуттєві порівняно з потоком енергії Сонця.

Спробуємо уявити, що шлях екстенсивного розвитку енергетики буде пройдено до кінця і час подвоєння виробництва енергії залишиться близьким до 20 років.

Тоді всього лише через 200 років воно досягне 10)6 Вт - це 5 % теплової енергії Сонця, яка попадає на Землю.

Анонсы

Партнеры