Вісті з полів

Реклама

Глобальне потепління

Глобальне потепління є, ймовірно, однією з найбільш значних проблем ХХІ-го століття. Величина потенціальних збитків та довгостроковий характер наслідків і відповідних дій з їх ліквідації складають особливу модель ризику (тип „Касандра"). Однак зміна клімату є не єдиною великою небезпекою для здоров'я, екосистеми, соціальних та фінансових структур.

Подробнее

Ключові стратегії: вивчення німецького прикладу

Для того, щоб оцінити розмаїття варіантів зниження викидів та стратегій для високорозвинених індустріалізованих країн, спеціальна комісія німецького Бундестагу (Enquete-Kommission) вивчала питання про „Сталу енергетику в рамках глобалізації та лібералізації" та замовила моделювання. Метою її було проаналізувати різні стратегії зниження викидів С02 на 80% (у порівнянні з рівнем 1990 року) до 2050 року (ЕК 2002).

Подробнее

Попередні висновки

Розуміння того, що жоден варіант пом'якшення проблеми глобального потепління не буде достатнім для досягнення необхідного зменшення викидів для стабілізації концентрації в атмосфері парникових газів на такому рівні, який обмежить глобальне потепління до прийнятної величини, є загальним для учасників кліматичних дебатів. Питання ж про те, чи можна усунути той чи інший варіант з комплексу заходів, є складним та спірним.

Подробнее

Поглинання та утримання вуглецю

Однією з нещодавно винайдених технологій зменшення викидів парникових газів є поглинання та утримання вуглецю, „ capture and sequestration" (CCS). До CCS входять технології, які дозволяють збирати й концентрувати С02 з різних джерел, транспортувати його до придатних місць зберігання і тримати там протягом довгого часу.

Подробнее

Відновлювальна енергетика

Глобальні потоки відновлювальної енергії є на три порядки більшими, ніж сучасна і прогнозована глобальна потреба в первинній енергії (Rogner 2000). Уже тепер існують різноманітні технології для використання відновлювальних джерел енергії, а багато інших технологій знаходяться в стадії розробки.

Подробнее

Перехід на інші види палива в енергетиці

Згідно зі сценарієм звичайного розвитку енергетики Міжнародного енергетичного агентства (ІЕА 2004), виробництво енергії за рахунок викопних видів палива залишиться основним компонентом електропостачання до 2030 року. У період з 2002 до 2030 p., як очікується, вугільні електростанції розширять свої потужності з 1135 до 2156 ГВт, а газові електростанції, як намічено, збільшать загальну потужність з 893 до 2564 ГВт. Протягом всього згаданого періоду це дорівнюватиме середньому річному зростанню 36 ГВт для антрацитного вугілля і 60 ГВт для природного газу. Якщо згадати також, що протягом наступних тридцяти років близько половини існуючих потужностей треба буде замінити новими станціями (в 2002-2030рр.

), тоді щорік необхідно здавати в експлуатацію в середньому 57 ГВт нових вугільних та 76 ГВт нових газових електростанцій.

Подробнее

Підвищення ефективності в енергетичному секторі

Вдосконалення технології, особливо в енергетичному секторі, в останні роки досягло значних успіхів. В наступні роки й десятиліття можна очікувати додаткових досягнень енергоефективності, особливо якщо прискорити наукові дослідження та розробку проектів.

Подробнее

Ефективність кінцевого споживання енергії

Публікація Міжнародного енергетичного агентства „Перспективи розвитку світової енергетики, 2004 рік" (ІЕА 2004) приймає річне покращення показників енергоємності в середньому у світі за 1,3-1,6% в наступні три десятиріччя. Іншими словами, в 2030 році буде створено таку ж економічну вартість (в показниках паритету купівельної спроможності), як в 2002 p., з використанням на третину менше первинної електроенергії. Однак швидкий економічний розвиток на глобальному рівні більш ніж компенсує користь від підвищеної енергоефективності. На період від 2002 до 2030 р. Міжнародне енергетичне агентство оцінює глобальне економічне зростання у 2,4 рази (прогнозований ріст населення в цей період складе близько 30%). Отже, споживання енергії від первинних джерел зросте майже на 60%. Якщо ці тенденції не зміняться, в 2050 році ми матимемо споживання первинної енергії приблизно у 21 мільйон тон нафтового еквіваленту та річні викиди С02 від згоряння палива на рівні 48 мільярдів тон CO,. Однак в разі розвитку подій за сценарієм „бізнес як завжди", великий потенціал енергоефективності не буде застосований, хоча багато з цих варіантів будуть загалом рентабельними.

Jochem та ін. (2000) демонструють існування значного потенціалу енергоефективності (від 5 до 80%) у всіх секторах економіки й регіонах світу.

Подробнее

Ядерна енергія

В 2004 р. у всьому світі працювали 442 реактори загальною потужністю 368,6 ГВт. В більшості своїй це легководні реактори різного типу. В 2003 р. атомні електростанції виробляли 15,7% всесвітньої електроенергії.

Подробнее

Шляхи пом'якшення проблеми Попередні зауваження

Широкий діапазон наукового аналізу стратегій зниження викидів для стабілізації концентрації парникових газів в атмосфері показує, що не існує якогось одного варіанту дій, який може призвести до потрібного зниження викидів. Однак внесок різних варіантів у великій мірі залежатиме від рівня стабілізації концентрації газів.

Подробнее

Анонсы

Партнеры