Що робити, якщо пробито і спускає колесо автомобіля?

Якщо колесо спущене або пробито?
Якщо виявили спущене колесо, то першим ділом спробуйте накачати його за допомогою автомобільного компресора для шин. Дані пристрої бажано мати кожному автолюбителю, адже вони допоможуть накачати колесо, коли немає ніякої допомоги або далеко від цивілізації (в селі або на безлюдній трасі), а вартість їх невелика.

Коли колесо автомобіля накачане, прислухайтеся до звуків, що видаються з колеса. Якщо прокололи колесо або є поріз, то можна почути свист з шини. Також явною ознакою є падіння тиску в шині, після того як накачали його до номінального. Вердикт: коли шина спускає дуже швидко і неможливо продовжувати рух – це або заміна на запасне колесо або добиратися до найближчого автосервісу.

пробито колесо на автомобілі
А якщо уявити, що пробиті два колеса, наприклад з правого боку автомобіля. Що тоді робити?

Насамперед, що приходить в голову, – викликати евакуатор. Це завжди можна зробити, був би мобільний телефон при собі. Але пам’ятайте, якщо ситуація сталася за містом, то виклик евакуатора вам обійдеться в кругленьку суму.

Скільки можна проїхати на спущеному колесі?
Головне їхати обережно і повільно. Це пов’язане з ризиком, адже можна пошкодити деталі підвіски автомобіля. А також сам диск колеса, і якщо у вас оригінальні шини і диски (читай – дорогі), то пересування на спущеному колесі вкрай небезпечно. Можливе капітальне пошкодження шини і диска, що призведе до їх повної заміни.

Є один вихід з даної ситуації. Можна попросити проїжджаючих повз водіїв позичити запаску або довести до місця ремонту. Звичайно, доведеться, напевно заплатити людині за послугу, але це напевно найкращий варіант з даної ситуації.

Підіб’ємо підсумки, якщо їхати до шиномонтажу не далеко, то можна дістатися самостійно. Якщо ви далеко від цивілізації і немає поблизу автосервісу, то варто набити шину клаптями і добиратися до місця ремонту. Також не варто забувати і про сторонню допомогу, таку як виклик евакуатора, або про взаємодопомоги водіїв.