Jetour X70: чергова спроба Chery

Jetour X70: очередная попытка Chery

У компанії Chery багатий і сумний досвід спроб продажу автомобілів під суббрендами. Rely і Rich провалилися на ринку і проіснували менше трьох років, від Qoros і Cowin китайці позбулися в минулому році. Але, спроб продавати машини не тільки під своїм ім’ям Chery не припиняють.

В кінці минулого року Chery оголосила про створення суббренду Jetour, що з китайського можна перевести як «переможна стежка». Під новою маркою будуть продаватися кросовери і компактвени з «самобутнім дизайном». В майбутньому основний упор Jetour зробить на гібриди і електромобілі, а поки показав свого первістка, кросовер X70.

Машина побудована на одній платформі з останній новинкою Chery, кросовер Tiggo 8. Підвіска у кросовера повністю незалежна, задня — багатоважільна. Але для Jetour трохи розтягнули колісну базу: 2745 мм проти 2710 мм у Tiggo 8. Довжина кросовера складає 4720 міліметрів, тобто на китайському ринку йому доведеться конкурувати з такими європейськими моделями як Volkswagen Tiguan Allspace і Skoda Kodiaq.

Але екстер’єр та інтер’єр у Jetour свої, абсолютно несхожі на моделі Chery. Спереду машина у фірмова радіаторна решітка з трьома горизонтальними плашками і написом Jetour, а в профіль і ззаду X70 перегукується з корейськими моделями, наприклад з Kia Sportage.

Jetour X70 запозичив у Chery Tiggo 8 не тільки платформу, але і 1,5-літровий турбомотор потужністю 149 л. с . Правда тут він агрегатований з 5-ступінчастою механічною коробкою передач або 8-ступінчастим «автоматом», а не 6-ступінчастою «механікою» і 7-ступінчастою роботизованою коробкою передач.

Салон в базовій комплектації розрахований на п’ятьох, але за доплату можна замовити «багажні» сидіння. На приладовій панелі між тахометром і спідометром розташувався великий 12,3-дюймовий екран на центральній консолі розташований 10-дюймовий екран мультимедійної системи. У базове оснащення входять 20-дюймові легкосплавні колеса, панорамний дах, шкіряну обшивку сидінь, клімат-контроль і кнопку запуску двигуна на центральному тунелі.

Цікаво, що Jetour X70, незважаючи на багате базове оснащення, в Китаї дешевше не тільки Chery Tiggo 8, але і інших машин китайської компанії: Tiggo 5x і Tiggo 7.