За три порушення ПДР будуть позбавляти прав

За три нарушения ПДД будут лишать прав

Міністерство внутрішніх справ підготувало свої поправки до законопроекту, який передбачає позбавлення прав за систематичне та грубе порушення Правил дорожнього руху.

У відомстві вважають, що трьох зафіксованих інспектором ДПС порушень ПДР достатньо для того, щоб позбавити водія прав на термін від року до півтора років. При цьому в МВС не вважають, що необхідно будь-який поділ на те, грубі це були порушення чи ні.

«Пропонується главу 12 Кпап (“Адміністративні правопорушення в галузі дорожнього руху”) доповнити статтею 12.38 (“Систематичне порушення правил експлуатації, використання транспортного засобу і керування транспортним засобом”). Пропонується особа, піддана три і більше разів адміністративному покаранню за вчинення адміністративних правопорушень, залучати до адміністративної відповідальності у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного року до півтора років», — заявили агентству ТАСС в прес-службі відомства.

Раніше Держдумою був розглянутий відповідний законопроект у першому читанні. Але депутати запропонували позбавляти прав тільки тих, хто не тільки систематично, але й грубо порушує ПДР. ечь йде про такі правопорушення, як перевищення швидкості більш ніж на 40, 60 і 80 км/год, в’їзд на залізничний переїзд або його перехрестя на заборонний сигнал світлофора, проїзд на червоне світло або всупереч забороні регулювальника, невиконання вимоги ПРАВИЛ дорожнього руху дати дорогу автомобілю, який користується перевагою, і низку інших порушень.