У поліції придумали, як полегшити життя водіям

В полиции придумали, как облегчить жизнь водителям

Стало відомо, що Київська міська держадміністрація разом зі столичним Управлінням патрульної поліції і сервісом з надання навігаційних послуг Waze почали реалізацію глобального проекту, спрямованого на більш ефективне управління автомобільним рухом в місті, поліпшення комфорту водіння і підвищення безпеки на київських дорогах. Проект буде працювати у рамках програми «Kyiv Smart City». У ньому візьмуть участь не тільки поліція, але також комунальні, аварійні та автодорожні служби.

Зараз проект знаходиться на стадії розробки стратегії оптимізації ситуації на столичних дорогах. Зацікавлені служби і відомства обмінюються актуальними даними, на підставі яких будуть внесені поправки в схему міського автомобільного трафіку, щоб відповідні служби могли своєчасно реагувати на різні проблеми. Наприклад, карту перекритих, а також найбільш перевантажених і важкопрохідних доріг оновлять безпосередньо самі патрульні поліцейські.

Юрій Назаров, який обіймає посаду керівника департаменту інформаційних і комунікаційних технологій при Київській держадміністрації впевнений, що сервіс Waze чекає велике майбутнє. Це буде потужний навігаційний і соціальний інструмент для надання допомоги автомобілістам, а також забезпечення безпеки на дорогах в цілому. Водії зможуть швидко і точно орієнтуватися в сьогочасній дорожньої ситуації і вибирати оптимальний маршрут, щоб не потрапити в пробку. Така стратегія допоможе розвантажити київські вулиці і перекриті ділянки. Крім того сервіс надає можливість взаємодопомоги при ДТП, погану погоду, стихійні лиха, викрадення, а також фіксацію правопорушень та різноманітних проблем на дорогах.

Вже зараз за допомогою Waze можна: вибрати оптимальний маршрут з урахуванням ремонтних робіт, пробок, перекриттів, аварій, небезпечних ситуацій, снігу, обледеніння тощо; відстежити рух службової техніки, в тому числі і для прибирання снігу; спілкуватися з іншими водіями з метою отримання допомоги або ради; дізнатися вартість автомобільних послуг, ціни на паливо, шиномонтаж, СТО та інше; попросити оперативно допомогти інших водіїв або відповідні служби у разі виникнення труднощів на дорозі; швидко координувати роботу поліції та учасників дорожнього руху під час викрадень, перехоплень і іншого.

ВАШ КОММЕНТАРИЙ: