Скільки може проїхати електромобіль Renault ZOE без підзарядки

Сколько может проехать электромобиль Renault ZOE без подзарядки

Альянс Renault-Nissan одним з перших оцінив перспективи електромобілів сповна і почав їх масовий випуск: саме машинки франко-японського концерну найбільш активно заполоняють вулиці України і всього світу.

Тепер компанія Renault першою запропонувала електрокар з дійсно великим пробігом за «недорого». Renault ZOE не є новою моделлю: серійний автомобіль був представлений 5 років тому. Зовні і в салоні він не змінився, адже найголовніше нововведення криється всередині, в технічній начинці автомобіля.

Сколько может проехать электромобиль Renault ZOE без подзарядки

Головна інновація – новий акумулятор, який може накопичувати майже вдвічі більше електроенергії – 41 кВт-год. При цьому він не змінився в габаритах і встав на місце базової батареї. Вражає і те, що маса теж зросла незначно: батарея поважчала всього на 15 кг і важить 305 кг. Всього цього вдалося досягти за сприяння компанії LG.

Так скільки може проїхати такий ZOE? Якщо вірити випробувань за європейським циклу NEDC, то аж 400 км. Але досягти такого пробігу в реальних умовах практично неможливо. Незалежні тести і досвід реальної експлуатації показали, що запас ходу на трасі складає приблизно 250 км, в місті, завдяки системі рекуперації і невисокими швидкостями він збільшується до близько 300 км. І це вже за неідеальних умовах, з включеннями кондиціонера і музики. До речі, Renault не водить своїх покупців в оману і декларує чесні 300 км пробігу на одній зарядці в даних автомобіля.

Сколько может проехать электромобиль Renault ZOE без подзарядки

Нагадаємо, версія з базовою силовою установкою, де батарея вміщує 22 кВт-год може пробігти близько 170 км. Зрозуміло, в зимовий період запас ходу будь-якої з версій дещо зменшується – при негативних температурах базовий ZOE проїде 115 км, а з новим акумулятором – 200 км. Саме такий зимовий пробіг декларують в Renault і, враховуючи правдивість «літніх» показників, цим цифрам цілком можна вірити. В принципі цього теж з головою вистачить у місті і не дуже далеких вояжах.

Але не тільки батареєю сильний оновлений ZOE. Одна з головних особливостей – можливість швидко заряджатися. Зарядний пристрій Chameleon здатний працювати 1 – або 3-фразной системою електроживлення і видає робочу потужність від 3 до 22 кВт. Це дозволяє за короткий час отримати значний запас ходу навіть без дорогих зарядних станцій типу CHAdeMO або Supercharger! При використанні, наприклад, станцій КЕВА Р20, яких по країні вже близько сорока, повністю наповнити акумулятор можна за 2,5 години, на 80-90% менше, ніж за 2 години. Таким чином, на Renault ZOE 40 можна з’їздити з Києва в Одесу з однією зупинкою на підзарядку не дуже великої тривалості. Тим більше в далекій дорозі все одно потрібно зробити зупинку щоб перекусити і трохи відпочити.

Сколько может проехать электромобиль Renault ZOE без подзарядки

В іншому, Renault ZOE є хорошим представником свого класу автомобілів: з досить просторим салоном, комфортною підвіскою і при цьому гарною керованістю. При цьому такий тишею в салоні і багатством комплектацій однокласники з ДВС похвалитися не можуть. А ось запас ходу, враховуючи реальний витрата палива і невеликі бензобаки подібних моделей вже цілком можна назвати порівнянним.

ВАШ КОММЕНТАРИЙ: